Destek Veren Kurumlar

İster yeni bir yatırım, isterse mevcut işinize ilave yapılacak yatırımlar olsun,farklı kurumlarca hibe ve teşvik sunulmaktadır. Yapılacak yatırımın mahiyetine göre şartlar ve imkanlar değişiklik göstermektedir.

Yatırımınıza destek verebilecek başlıca kurumlar şunlardır;

  • KOSGEB – Makine, ekipman, iş gücü, testler, belgelendirme,ar-ge giderleri, marka ve patent v.b.
  • Tübitak – Arge faaliyetleri için; makine, ekipman, iş gücü, testler, belgelendirme,marka ve patent v.b.
  • Ekonomi Bakanlığı  – Çeşitli vergisel destekler
  • IPARD– Tarım bakanlığınca ilgili iller için çeşitli destekler.
  • TKDK – Tarım bakanlığınca ilgili iller için çeşitlidestekler.
  • İhracatçı Birlikleri – İhracat yapan işletmeler için; fuar, yurt dışı gezi, pazara giriş için gerekli belgelendirmeler için destekler.
  • Kalkınma Ajansları– Çeşitli kalkınma ajansları vasıtası ile, ajansın bağlı bulunduğu iller için destekler dönemsel olarak verilmektedir.
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı – İlgili yatırımlar için çöeşitli desteklemeler mevcuttur.
  • İşkur – Çeşitli personeller için maaş ve sgk prim desteği.

Destek Türleri

Makine Desteği

Alacağınız makine ve ekipmanlar için çeşitli hibe ve faizsiz kredi destekleri ile vergisel destekler mevcuttur.

Personel Desteği

İşe yeni alacağınız personellere belli bir süre boyunca maaş ve sgk primi desteği

Faizsiz Kredi

Çeşitli teminatlar karşılığında, faizsiz kredi ve uygun geri ödeme planları.

Yurt Dışı Destekleri

Yurt dışına açılırken, kira yardımı, tanıtım desteği, belgelendirme maliyetleri için hibe destekler, gümrük vergisi desteği bir çok destek mevcuttur.

Ar-ge Destekleri

Ar-Ge harcamalarınız için makine, ekipman, laboratuvar cihazı, personel maaşı, test ve deney ücretleri, hammadde ücretleri, kira desteği gibi bir çok destek mevcuttur.

Belgelendirme destekleri

Şirketiniz ve ürünleriniz için yapacağınız belgelendirmeler, ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 13485, ISO 16949 ve benzerleri için, BRC, Ohsas 18001 Belgesi, CE Belgesi, TSE Belgeleri ve bazı test ve deney ücretleri için destekler mevcuttur.

KOSGEB

KOBİGEL Programı

Belirli zamanlarda ilan edilerek, başvuruya açılan bu program kapsamında, işletmeler bir proje oluşturarak çeşitli harcama kalemleri için  destek talep edebilmektedirler. İlan edilen çağrı önceliğine ve kapsamına göre değişiklik göstermekle beraber, Makine, Personel, Belgelendirme, Test ve Analiz giderleri gibi harcamalar destek kapsamındadır.

daha fazla oku
Tekno Yatırım Desteği

Öncelikli teknoloji alanlarında yer alan Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürün/ürünlerin ticarileştirilmesi, katma değerli ürün elde edilmesi, yurtdışı pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatının arttırılması için yapılacak teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmektedir.

daha fazla oku
Belgelendirme Desteği

KOSGEB firmaların ürün ve hizmet belgelendirme süreçlerinde yapacakları TSE, TSEK, ISO serisi belgelendirme harcamalarına destek sağlamak amacıyla 30.000 TL ’ye kadar hibe destek sağlamaktadır.

daha fazla oku
Yurt İçi Fuar desteği

KOSGEB firmaların müşteri ağlarının genişletilmesine katkı sağlamak ve satış potansiyelini arttırmak amacıyla 2 yıl süreyle toplamda 4 adet fuarın desteklenmesi için 50.000 TL ye kadar hibe destek vermektedir.

daha fazla oku
Nitelikli Eleman Desteği

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı kapsamında nitelikli eleman istihdam eden (Ön Lisans ve Lisans Mezunu) işletmelere 50.000 TL hibe destek vermektedir.

daha fazla oku
Stratejik Ürün Desteği

KOSGEB tarafından belirlenecek, ithal ara malların ikamesine ve cari açığı azaltmaya katkıda bulunan ürünlere yönelik projelere, 5 milyon liraya kadar yüzde 70’i geri ödemesiz olmak üzere yüzde 100 destek sağlanmaktadır.

daha fazla oku

yatırımınız için hangi destekler var?

Ekonomi Bakanlığı Destekleri

Ekonomi Bakanlığı Destekleri

Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi

Firmaların ve İşbirliği Kuruluşlarının yurt dışında gerçekleştirdikleri tanıtım faaliyetleri, yurt dışında açtıkları birimlerine ilişkin kira giderleri ve marka tescili giderleri desteklenmektedir.

daha fazla oku
E-Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği

Şirketlerin nihai tüketiciye yönelik olmayan e-ticaret sitelerine üyelik giderlerinin karşılanması için sağlanan destektir.

daha fazla oku
Dahilde İşleme İzin Belgesi

Dahilde İşleme Rejimi kapsamında, yeni dahilde işleme belgesi almak, dahilde işlemenin getirdiği avantajlardan faydalanmanın ilk adımıdır. Dahilde İşleme Belgesi olmayan şirketler, gümrüksüz ve KKDF ödemeden ithalat yapamazlar.

daha fazla oku
Tasarım ve Ürün Geliştirme Desteği

İstihdam edilecek tasarımcı maaşları toplam en fazla 1.000.000 $,  Seyahat ve web sitesi üyeliği giderleri toplam en fazla 150.000$, et, teçhizat, malzeme ve yazılım giderleri toplam en fazla 250.000 $ kadar desteklenir.

daha fazla oku
Küresel Tedarik Zinciri desteği

Makine, ekipman, donanım, laboratuvar ve test cihazı alımı, yurtdışı ofis-depo harcamaları, yurtdışı müşteri ziyaretleri, yazılım alımı, eğitim ve danışmanlık harcamaları, sertifikasyon, test analiz ve ürün doğrulama masrafları için yapacakları harcamalara %50 oranında 1.000.000 USD’ye kadar destek verilmektedir.

daha fazla oku
Yurt Dışı Pazar Desteği

Bu destek kapsamında sınai ve/veya ticari faaliyette bulunan şirketler tarafından gerçekleştirilen yurt dışı pazar araştırması gezilerine ilişkin giderler %70 oranında ve yurt dışı pazar araştırması gezisi başına en fazla 5.000 ABD Dolarına kadar desteklenir.

daha fazla oku

Bizimle Çalışmanızın Avantajları

Doğru Bilgi Akışı

Yapacağınız yatırımı ve mevcut şartlarınızı analiz ederek size uygun destekleri belirler, güncel ve doğru bilgileri veririz. Hak kaybı yaşamayarak, destekelerden azami yararlanmanız için gerekli bilgileri sağlarız.

Daha Fazla Oku

İş Takibi

Zamanında ve doğru şekilde başvurusu yapılan destek taleplerinizi sıkı bir şekilde takip eder, yazışmaları inceler, kurumların ihtiyaç duyabileceği ek bilgi ve belgeleri hızlıca sağlarız.

Daha Fazla Oku

Yüksek Başarı

Yüksek tecrübemiz ile, destek almanız için gerekli unsurları oluşturarak, başvurulardan sonuç almanızı sağlarız. herhangi bir nedenden sizin için uygun veya verimli olmayan destek konularında  bilgi vererek

Daha Fazla Oku

Diğer Kurum DestekleriTübitak, Tarım Bakanlığı, TKDK, IPARD, İŞKUR, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Ajansları

Tübitak

Sanayi kuruluşlarının Ar-Ge Projelerine %60’a varan oranlarda hibe şeklinde destek sağlamaktır.

Tarım Bakanlığı

Tarım Bakanlığı IPARD ve TKDK olmak üzere iki farklı programla desteklemelerini sürdürmektedir.

Kalkınma Ajansları

Destek miktarı her bir teklif çağrısı için ayrı şekilde belirlenmektedir. Destek programlarının açık olduğu dönem içinde başvuru yapılmalıdır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle iletişime geçerek, size yardımcı olabileceğiniz hususlar hakkında bilgilerimizi paylaşabiliriz.

Aydında yatırımını gerçekleştirdiğimiz kolejimizin Ekonomi Bakanlığı nezdinde Yatırım Teşvik Belgesinin tanzimi ve başarı ile kapatılması konusunda verdiğiniz danışmanlık hizmeti için teşekkür ederim.

Doğan Dereköy
Genel Müdür, Bahçeşehir Koleji
Sizi Arayalım

isterseniz yandaki formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.cc

Görüşmek İstediğiniz Konu: